Тенденції розвитку образотворчого мистецтва в часи незалежності України
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2021.249253Анотація
Мета статті полягає у висвітленні питань пошуку нових тенденцій розвитку образотворчого мистецтва в часи незалежності України, які набули індивідуального самовираження митця і стали субкатегорією медіа культури, пропонуючи глядачеві складний та якісний у технічному відношенні візуальний продукт, орієнтований на осмислення відношення художнього твору та глядача, позбавлений ідеологізації радянських часів та направлений на світові загальнолюдські цінності. Методологічну основу склали методи критичного аналізу мистецтвознавчих, історичних, літературних джерел та конкретно-історичний аналіз у вивченні розвитку нових тенденцій образотворчого мистецтва в часи незалежності України, що дозволило дослідити творчі складові митців, оскільки українське образотворче мистецтво було і є невід’ємною частиною світового мистецького процесу залишаючи при цьому власну національну творчу індивідуальність. Наукова новизна полягає у концептуалізації сучасних тенденцій розвитку образотворчого мистецтва, формуванні художніх стилів як чинник відображення історичних та мистецьких процесів у системі взаємодії українського мистецтва та суспільства. Висновки. У результаті дослідження встановлено, що кожне покоління вивчає, переглядає й засвідчує своє бачення історії розвитку свого народу. ХХ століття добігло свого кінця, а розвиток нових тенденцій образотворчого мистецтва в часи незалежності України спонукають науковців до аналітичних переосмислень його здобутків з позиції вже нового українського мистецького життя та входження його у світовий мистецький простір. Глобальні інтеграційні процеси сучасного світу – це об’єктивна тенденція розвитку образотворчого мистецтва, яку доцільно розглядати у контексті тенденцій розвитку світового мистецтва, у тому числі європейського. Світові трансформаційні процеси вплинули на всі сфери суспільного життя, ставши визначальними факторами формування способу та якості життя сучасних українських митців, знайшли свою конкретизацію у процесі формування єдиного мистецького простору та повернули право українському образотворчому мистецтву на власне місце у світовому художньому просторі. Образотворче мистецтво в часи незалежності України відображає закони, реалії життя, процеси й явища, які відбуваються в ньому, набуло тенденції власне індивідуального самовираження митця та має підтримку вільного розвитку всіх стилів та жанрів на державному рівні.
Ключові слова: образотворче мистецтво, Україна, тенденції, митець, творча індивідуальність митця.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.