Проєктно-художній інструментарій дизайну хронологічної інфографіки
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2022.262583Анотація
Метою роботи є розкриття змістової та візуально-образної суті хронологічної інфографіки, вияв проєктно-художнього інструментарію її формування у різних медійних форматах та візуальних формах. Методологія дослідження передбачає залучення загальнонаукових та спеціальних методів. Комплексний та аналітичний методи стали базовими у цьому дослідженні. Метод візуального спостереження застосовано для первинного аналізу емпіричної бази; методи систематизації та узагальнення використано для класифікації інфографіки; метод порівняльного аналізу – для виявлення змістових та візуальних відмінностей хронологічної інфографіки. Також використано методи моделювання, прогнозування та художньо-композиційного аналізу. Наукова новизна роботи полягає у теоретичному обґрунтуванні методики проєктування хронологічної інформаційної графіки, а також у систематизації візуальних прийомів та композиційно-образних засобів її формування у різних медійних форматах та візуальних формах. Висновки. Виявлено, що сьогодні інфографіка стає важливим засобом передачі інформації у різних сферах. Визначено, що методика проєктування хронологічної інфографіки передбачає поетапне забезпечення інформаційно-комунікативної; проєктної та естетичної функції за рахунок точного розкриття змістової суті проєкту; впорядкування візуальної інформації через знаково-символічні зображення та їх зв’язки; використання авторських художніх засобів та прийомів. Концептуальні завдання кожного з цих етапів роботи формують загальний проєктно-художній інструментарій дизайнера.
Ключові слова: інформація, хронологічна інфографіка, тайм-лайн, образ, ілюстрація, візуалізація інформації, художньо-проєктні засоби.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.