Новітні технології в дизайні сучасних аеропортів
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2022.270556Анотація
Мета статті – визначити й систематизувати новітні технології в плануванні та дизайні інтер’єрів сучасних аеропортів, виявити особливості їх застосування та визначити зміни в предметному наповненні простору аеропортів технологічними засобами дизайну. Методологія дослідження заснована на використанні методів узагальнення і систематизації теоретичного матеріалу з використання інноваційних технологій в інтер’єрі аеропортів та аналізу зарубіжного досвіду передових країн. Наукова новизна дослідження полягає в аналізі та систематизації основних новітніх технологій формування інтер’єрних рішень аеропортів відповідно до функціональних зон. Висновки. Термінали аеропорту зазнають частої трансформації з урахуванням технологічних досягнень. Авіаційна промисловість, яка постійно зростає, потребує, щоб термінали аеропорту були спроєктовані та побудовані так, аби забезпечити гнучкі умови експлуатації. При створенні дизайну або реорганізації простору терміналів головною вимогою є формування безпечного, вільного від стресу досвіду пасажирів. Впроваджувані технології орієнтовані на уникнення черг і скупчення людей, мінімізацію тактильної взаємодії пасажирів з персоналом та поверхнями. Ключовою тенденцією в облаштуванні сучасних аеропортів є впровадження безконтактних та біометричних технологій, автономних роботів, автоматизованої дезінфекції.
Ключові слова: дизайн інтер’єру, аеропорт, сучасні технології, інновації, дизайнерські рішення, організація простору.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.