ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРНОГО ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2023.286775Анотація
Метою дослідження є визначення пріоритетів розвитку культурного туризму в Україні. Методологічна основа. Для досягнення поставленої мети в роботі були використані такі загальнонаукові методи дослідження, а саме: структурно-функціональний, який дав змогу виявити функції туризму, що визначають його особливості як соціокультурного інституту, виділити в об'єкті дослідження цілісну систему його структурних елементів, чинників трансформаційних процесів і зв'язків між ними. Наукова новизна. Дослідження сучасного стану та перспектив розвитку культурного туризму в Україні дало можливість доповнити його класифікацію і виділити вид – культурно-символічний туризм. Уперше культурно-символічний туризм розглянуто через призму воєнного часу. Культурно-символічний туризм передбачає організацію подорожей, екскурсій до тих об’єктів та дестинацій, під час відвідування яких людина відчуває належність до культурного-історичного коду країни, занурюючись у світ образів, символів, знаків, які дійшли до нас з далекого та / чи недалекого минулого і мають цінність для сьогодення і майбутнього. Висновки. Культурний туризм в Україні дає можливість долучатися до культурного різноманіття, культурних цінностей та традицій України. Завдяки культурному туризму можливе збереження культурної спадщини, розвиток інфраструктури на регіональному й місцевому рівнях. Нове сприйняття українцями власної культурної та історичної спадщини в умовах війни з рф спонукало авторів до більш детального вивчення видів культурного туризму та виокремлення нового виду – культурно-символічного туризму. Культурний туризм відіграє важливу роль у задоволенні людських інтелектуальних потреб, для фізіологічного та психологічного відновлення. На основі аналізу поточної ситуації в країні визначено пріоритети розвитку культурного туризму в Україні, до яких можна віднести: дотримання підвищених вимог безпеки щодо організації відпочинку культурного спрямування, переосмислення значення культурних пам'яток різних історичних періодів розвитку України та їх взаємозв’язку з майбутнім.
Ключові слова: культурний туризм, дестинація, історія, культурна спадщина.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.