ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ РОЛІ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ В ПІСЛЯВОЄННІЙ ТУРИСТИЧНО-РЕКРЕАЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2023.286776Анотація
Метою роботи є розгляд роботи культурних інституцій зі збереження історико-культурної спадщини у військовий час та переосмислення підходів до презентації традиційної та новітньої культурної спадщини в напрямах постконфліктного туризму. Методологічна основа дослідження визначається поліваріантністю інтерпретацій культурної спадщини та пошуком нових підходів до використання історико-культурної спадщини в післявоєнній туристично-рекреаційній діяльності. Комплексний аналіз, що поєднує в собі сукупність методів дослідження, а саме: системний метод, метод культурного моделювання, порівняльний метод, дає змогу розглядати об’єкти новітньої історико-культурної спадщини як чинник відродження туристичної індустрії регіонів України. Наукова новизна дослідження полягає у висвітленні можливостей туристичної сфери у використанні традиційного культурного надбання та створеної в умовах військових дій новітньої історико-культурної спадщини в туристично-рекреаційній діяльності повоєнного часу, зокрема таких її напрямів, як розвиток воєнного туризму, міського туризму, пізнавального туризму; розробка проєктів маршрутів пам’яті; наповнення вітчизняного туристичного продукту позитивними брендами незламності українців. Висновки. Розвиток потенціалу матеріальної і нематеріальної культурної спадщини України в повоєнний час вимагає творчих підходів до збереження та популяризації традиційного і новітнього культурного надбання та ефективного використання об’єктів культурної спадщини в туристичній галузі для презентації повного спектру туристично-рекреаційних ресурсів України.
Ключові слова: традиційна та новітня культурна спадщина, післявоєнна туристично-рекреаційна діяльність.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.