РОЗВИТОК ПЛАСТИЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДІТЕЙ-АУТИСТІВ ЗАСОБАМИ ТАНЦЮ-МОДЕРН В УМОВАХ СУЧАСНИХ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИХ ПРАКТИК
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.39.2021.238684Анотація
Метою дослідження є визначення методів розвитку творчих здібностей дітей-аутистів за допомогою сучасної хореографії. Методологія дослідження: у своїй роботі ми використовували систематичний та порівняльний методи, а також проблемний та аналітичний аналіз літератури для вивчення методів розвитку дітей-аутистів за допомогою арт-терапії та хореографії, для вдосконалення їх пластичних можливостей та вивчення останніх тенденцій у мистецтві та психології. Питання розвитку творчих здібностей дітей-аутистів за допомогою арт-терапії вже вивчалось у сучасній літературі, але новизна дослідження полягає в тому, що це перша спроба визначити методи розвитку пластичних здібностей дітей з аутизмом за допомогою сучасного танцю. Завдяки проведенному дослідженню, ми визначили методи розвитку творчих здібностей дітей-аутистів засобами сучасної хореографії, зокрема – танцем-модерн. З одного боку – в центрі уваги сучасної педагогіки особи з особливими потребами, які отримують додаткову постійну чи тимчасову підтримку в освітньому процесі, з метою забезпечення їх права на освіту. З іншого – значно менше значення приділяється питанню забезпечення потреб дітей-аутистів шляхом залучення їх до участі в сучасних культурно-мистецьких практиках. Хоча, на нашу думку, це надає значно більше можливостей для адаптації осіб з особливими потребами, розвитку їх потягу до прекрасного. Наша дослідницька мистецтвознавча і культурологічна увага зосередилася на розвитку пластичних здібностей дітей-аутистів засобами танцю-модерн в умовах сучасних культурно-мистецьких практик. Висновки з проведенного дослідження: ми визначили важливість розвитку пластичні здібності дітей-аутистів, хоча навчити таких дітей професійно танцювати дуже складно, але розвинути хореографічну грацію рухів можливо. В ході дослідження ми проаналізували наявні наукові матеріали щодо аутизму та визначили особливості поведінки дітей-аутистів та вивчили можливості застосування танцю-модерн у процесі розвитку дітей-аутистів як одного із засобів становлення їх творчих здібностей.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.