ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ Г. КУНКІНА У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ВІЙСЬКОВО-МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ЧЕРНІГІВЩИНИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.39.2021.238697Анотація
Мета публікації – вивчення діяльності військового музиканта, диригента духового оркестру Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків, одного з фундаторів сучасної оркестрової культури Чернігівщини, майора Григорія Борисовича Кункіна (1927–2009) у контексті розвитку військово-музичного мистецтва Чернігівщини, з’ясування його внеску у формування регіонального культурного простору другої половини ХХ ст. Автор досліджує життєтворчість Г. Кункіна на тлі розвою військово-музичного виконавства Чернігівщини. Методологія статті ґрунтується на історико-хронологічному, джерелознавчому, логіко-узагальнюючому та компаративному методах для з’ясування хронології розвитку військового музичного мистецтва Чернігівщини ХХ ст., вивчення творчої біографії Г. Кункіна та узагальнення відомостей про військових диригентів Чернігівщини – його сучасників, аналізу періодичних джерел та спогадів колег Г. Кункіна, виявлення факторів впливу його творчості на розвиток культурного простору Чернігівщини. Наукова новизна публікації полягає у вперше проведеному дослідженні життєтворчості Г. Кункіна як одного з визначних діячів військово-музичної культури Чернігівщини. Висновки. Результати проведеного дослідження свідчать про те, що за час своєї творчої діяльності на посаді військового диригента Г. Кункін справив вагомий вплив на розвиток військово-музичної культури Чернігівщини. Своєю діяльністю він пожвавив регіональне військово-музичне життя, окреслив основні напрями його подальшого розвитку, що набули реалізації у творчості військових диригентів Чернігівщини початку ХХІ ст.; активна концертна діяльність військового духового оркестру Г. Кункіна популяризувала духове мистецтво серед населення регіону і, як наслідок, обумовила соціальний запит на навчання гри на духових інструментах, активізувавши діяльність з цього напряму у школах мистецтв Чернігівщини та музичному училищі ім. Л. Ревуцького. Вдале сполучення музичного досвіду, особистісних якостей та організаційних здібностей дозволило Г. Кункіну здійснити вагомий внесок у потенціал розвитку духової культури Чернігівщини, яку гідно презентують в Україні та за її межами військові духові оркестри регіону.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.