ДЖАЗОВА ІНСТРУМЕНТАЛЬНА МУЗИКА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ: ВИРАЗОВО-СТИЛЬОВІ ТА КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.39.2021.238717Анотація
Мета роботи – аналіз стильового розвитку джазової інструментальної музики другої половини ХХ – початку ХХІ ст. в контексті становлення академічної музики та європейської культури. Методологія дослідження передбачає застосування історичного, культурологічного, аналітичного та порівняльного методів, що дозволяє розкрити особливості стильового розвитку джазової інструментальної музики зазначеного періоду. Наукова новизна полягає в дослідженні стильового розвитку джазової інструментальної музики другої половини ХХ – початку ХХІ ст. в контексті становлення академічної музики та європейської культури. Висновки. Нині сучасна джазова інструментальна музика є серйозним концептуальним мистецтвом, яке існує в найрізноманітніших формах і стилях. Можна стверджувати, що кожен стильовий напрям, який виникав у джазовому мистецтві в другій половині ХХ – початку ХХІ ст. базується на змішуванні виразових елементів різних стилів. Як в академічній музиці, так і в джазі полістилістика закладає підвалини для формування мішаного або синтетичного стилю, музичної метамови, або, як зазначає В. Сильвестров, всеохоплюючого музичного стилю.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.