СТИЛЬОВІ ТЕНДЕНЦІЇ СУЧАСНОГО ВОКАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.39.2021.238728Анотація
Мета роботи. Стаття присвячена дослідженню стильових тенденцій вокального виконавства на сучасному етапі, визначенню сутності поняття «вокально-виконавський стиль», особливостей інтерпретації сучасними виконавцями творів минулих епох. Методологічну основу дослідження становлять діалектична та системна методології, що застосовуються в області культурологічних досліджень. Використано загальнонаукові та логічні методи аналізу, синтезу, індукції і дедукції, історичного і компаративістського дослідження проблеми. Автором застосований герменевтичний підхід до вивчення сутності вокально-виконавського стилю, виявлення особистісного змісту об’єктів, що підлягають трактуванню. Наукова новизна роботи полягає в поглибленні уявлень про сучасні стильові тенденції у вокальному виконавстві, уточненні сутності понять «виконавський стиль», «вокально-виконавський стиль», обґрунтуванні тенденції до зацікавлення класичними вокальними творами у сучасному вокальному виконавстві. Висновки. У наш час спостерігається стійка тенденція до зацікавлення класичними вокальними творами. Чим більш значущі, багатші та глибші за своїм змістом твори минулого, тим більше передумов до того, щоб інтерпретації виконавців однієї епохи та наступних епох були досить різноманітними та видозмінювались і в подальшому, за рахунок привнесення виконавцями неповторних та індивідуальних засобів виразності в трактовку класичних творів. Активне освоєння класичної традиції можемо вважати стійкою та закономірною тенденцією в розвитку сучасного вокально-виконавського мистецтва.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.