МИСТЕЦЬКІ ВИМІРИ ВИДОВИЩНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СЕМЮЕЛА ФРАНКЛІНА КОДІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.39.2021.238729Анотація
Мета статті – проаналізувати основні віхи життя, етапи культурно-мистецької діяльності та розкрити особливості особистості Семюела Франкліна Коді – представника шоу-бізнесу та професійного мистецтва, шоумена кінця ХІХ – початку ХХ століття. Методологія дослідження. Використано низку методів науково пошуку. Оптимальним для розкриття основних етапів життя шоумена став біографічний метод. Також дослідження ґрунтується на методологічному інструментарії, інтегрованому з культурології, історії, мистецтвознавства. Використовуються загальнонаукові методи - аналізу, синтезу, та принципи наукового аналізу – достовірності, неупередженості та под. Наукова новизна. Вперше в українській науці, зокрема мистецтвознавстві, здійснено спробу аналізу життя, мистецької діяльності і значення шоумена Семюела Франкліна Коді. Висновки. Семюел Френсіс Коді – найвідоміший шоумен, творець шоу «Дикий захід» і автор великих повітряних зміїв Cody War-Kites, які могли піднімати людей. У С.-Ф. Коді, без сумніву, був вроджений талант шоумена, який підкріплювався і певними рисами характеру – сміливістю, відкритістю новому, неупередженістю, активністю, великодушністю, авантюризмом і под. Найпершу роль відіграє, яскравість іміджу, різнобічність талантів, бажання творити, розважати публіку і перебувати в центрі її уваги. Без перебільшення, як першопрохідця у популярному на сьогодні шоу-бізнесі С.-Ф. Коді можна вважати найталановитішою людиною свого часу, яка бачила далеко вперед та відіграла знакову роль у становленні світового шоу-бізнесу, професії шоумена та всієї соціокультурної реальності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.