СЦЕНІЧНА ТВОРЧІСТЬ БОГДАНА СТУПКИ: ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙОМІВ І МЕТОДІВ ЙОГО АКТОРСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.39.2021.238735Анотація
Мета роботи. Висвітлити специфічні особливості сценічної творчості видатного театрального діяча Б. Ступки та охарактеризувати особливості прийомів та методів його акторської майстерності. Методологія дослідження сценічної діяльності Богдана Ступки базується на: аналітичному методі – для опрацювання культурологічної, мистецтвознавчої і театрознавчої наукової літератури; типологічному методі – на виявлення та визначення прийомів його акторської майстерності; мистецтвознавчому методі – визначення внеску Б. Ступки в розвиток українського драматичного театру та стилістичної специфіки його акторського мистецтва, індивідуальності художнього пошуку, виявлення художньо-естетичних особливостей його сценічної творчості; когнітивному методу – для обґрунтування унікальності акторської майстерності митця, виявленню та окресленню специфіки його індивідуальних творчих методів у процесі роботи над художнім образом. Новизна дослідження полягає у проведеному комплексному аналізі сценічної творчості Б. Ступки як одного з провідних українських театральних майстрів кінця ХХ – початку ХХІ ст. Уперше охарактеризовані особливості прийомів та методів його акторської майстерності. Висновки. В результаті здійсненого аналізу дослідження можна дійти висновку, що особливими, оригінальними, специфічними рисами творчості Б. Ступки було дотримання ключових критеріїв естетичної цінності постановки; глибинне проникнення в психологію персонажа та її повноцінне розкриття; філософський підхід до осмислення літературного першоджерела; вірна природа почуттів та способу існування персонажа; наділення персонажа жорстко організованою пластикою.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.