ІСТОРИЧНИЙ ШЛЯХ ОЗДОБЛЕННЯ ВИШИВКОЮ ТРАДИЦІЙНОГО УКРАЇНСЬКОГО ВБРАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.40.2021.250309Анотація
Мета статті. Відстежити історичні витоки та ґенезу оздоблення вишивкою традиційного українського вбрання та проаналізувати запровадження технологічних та технічних інновацій у декоруванні українського одягу. Методологія ґрунтується на принципах історизму, мистецтвознавчому аналізі, наукової об’єктивності та системності у дослідженні ґенези оздоблення українського вбрання. Наукова новизна. Розкрито сучасний стан декорування вишивкою традиційного українського вбрання і порушено питання введення інноваційних технологій у сучасному оздобленні одягу. На основі результатів проведеного дослідження можемо зробити висновки, що сучасне оздоблення наслідує традиції народного вбрання, включаючи все більше новітніх технологій. Проаналізовано унікальний досвід сучасних майстрів та визначені шляхи розвитку у напряму мистецтва оздоблення вишивкою. Різноманітні техніки вишивки з безмежним майстерним потенціалом, виступають поряд з творами із застосуванням машинної вишивки.
Ключові слова: традиції, дизайнер-модельєр, вишивка, творчість, інновації, освіта.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.