Творча діяльність Віктора Реви в контексті розвитку музичної культури Південного-Східної України кінця ХХ – початку ХХІ століть
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.40.2021.250363Анотація
Мета роботи – здійснити аналіз творчої діяльність члена Національної спілки композиторів України, хорового диригента, педагога Віктора Яковича Реви. Методологія дослідження полягає у застосуванні жанрово-стильового, структурно-семантичного, аналітичного та біографічного методів для аналізу творчої діяльності митця. Наукова новизна. Вперше в українському мистецтвознавстві проаналізована композиторська, науково-педагогічна та виконавська діяльність В. Реви в контексті розвитку музичної культури Південно-Східної України кінця ХХ – початку ХХІ ст. Висновки. На межі ХХ – ХХІ ст. творча діяльність В. Реви збагатили музичну культуру Південно-Східної України. Твори композитора увійшли до репертуару творчих колективів та виконавців з Києва, Одеси, Миколаєва, Запорізької та Донецької областей, використовуються не лише як концертний, а й навчальний матеріал. У композиторській творчості В. Реви простежується вплив як класичної музичної спадщини, так і сучасних стильових напрямків. Композиторський доробок митця є жанрово різноманітним, проте поширення його творчості та збагачення знань про неї відбувається здебільшого завдяки зверненню до хорового та вокального жанрів, які є пріоритетними.
Ключові слова: Віктор Рева, композитор, творча діяльність, музична культура Південно-Східної України.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.