Band-in-a-Box-програма для створення композицій у жанрах популярної музики.
Ч. 2
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.41.2022.262970Анотація
Метою статті є розкриття нових засобів і методів використання комп'ютерних технологій у сучасній музичній практиці на прикладі опису роботи та широких можливостей програми для аранжування секвенсера Band-in-a-Box. Методологія дослідження полягає у виявленні та представленні практичних методів роботи в cеквенсері Band-in-a-Box на основних етапах функціонування. Наукова новизна роботи полягає в розкритті палітри можливостей сучасного секвенсера Band-in-a-Box при аранжуванні музичних творів. Використання секвенсера Band-in-a-Box підвищує інтерес сучасної молоді до якісної музичної підготовки, а також розширює палітру можливостей для композиторів, аранжувальників, звукорежисерів і початківців-музикантів. Висновки. Музичнокомп’ютерні технології – це нова сфера знань, що постійно розвивається. Вона синтезує техніку й мистецтво, а це два полюси, що постійно рухаються та вдосконалюють інструменти для творчості, навчання і наукових досліджень. Динамічна природа цих процесів пов’язана з безперервним відновленням досягнень науково-технічного прогресу. Музичний секвенсер Band-in-a-Box – це ще одна сучасна передова комп’ютерна програма, що пропонує передові технології для творчих експериментів у створенні й аранжуванні музичних композицій. У програмі існує безліч інших корисних функцій, розвинена система меню, діалогових вікон, які дають змогу налаштувати буквально кожен параметр аранжування і синтезу звуку. Кількість готових стилів постійно збільшується. Програма цікава ще й тим, що вона ніби генерує всі знання щодо можливостей виконання на синтезаторі при застосуванні функції автоакомпанементу.
Ключові слова: музичний секвенсер, комп'ютерне аранжування, МIDI-інструменти, композитор, звукорежисер.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Валерій Козлін , Валентина Грищенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.