Концепт «ф’южн» у сучасній рок-музиці України
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.41.2022.262984Анотація
Мета роботи – дослідити значення концепту «ф’южн» у процесі розвитку сучасної рок-музики України. Методологія дослідження полягає в застосуванні низки підходів: історичний – у накопиченні відомостей, отриманих з першоджерел, музикознавчої та мистецтвознавчої літератури з обраної теми; аналітичний – у використанні мистецтвознавчої та культурологічної літератури; системний – для узагальнення художньо-естетичних особливостей жанру рок-музики; теоретичний і прогностичний методи дали змогу підбити підсумки дослідження та обґрунтувати пропозиції щодо розв’язання складних питань, що постали перед українською рок-музикою. Наукова новизна: вперше в національному мистецтвознавстві репрезентовано концепт «ф’южн» в українській рок-музиці, що синтезувала давні українські пісенні традиції з новітніми доробками західноєвропейської музичної культури. Висновки. Концепт «ф’южн» як багатозначний термін за своєю суттю має своєрідний творчий сенс і містить у собі інноваційність ідеї. Концепт «ф’южн» у рок-музиці України має певну природу конфліктності, адже, з одного боку, західноєвропейські впливи, які мали свій початок ще на початку ХХ століття, охопили культурне життя молодіжного середовища, стимулювали зародження нових жанрів у сучасному музичному мистецтві України. З іншого – переосмислення українського фольклору, тобто трансформація традиційних українських народних пісень (переспіви давніх родинно-побутових пісень, календарно-обрядових та ін., що містять етнотенденції), які чітко окреслились та намітили подальший розвиток рок-музики в Україні.
Ключові слова: ф’южн, рок-музика, концепт, фольклор, етно-рок, аутентичний рок, музична культура.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Олена Шевченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.