Збереження народної хореографічної культури Західного Поділля (на матеріалі діяльності танцювального ансамблю «Веснянка» Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.42.2022.270321Анотація
Мета роботи – запропонувати та висвітлити методику науково-виконавської реконструкції як умову збереження традиційних танців західноподільського регіону і їх вторинного відтворення в постановках танцювального ансамблю «Веснянка» ТНПУ ім. В. Гнатюка. Методологія дослідження. У процесі дослідження застосовано низку теоретичних та емпіричних методів: оглядово-аналітичний, історико-соціологічний, експедиційно-польовий, етнопедагогічний, методи моделювання та графічного запису, які спираються на принципи діалектичного розвитку, об’єктивності та історизму, спрямовані на різнобічне висвітлення подій та явищ, які відбувалися в процесі розвитку народної хореографічної культури Західного Поділля. Наукова новизна. Запропоновано та обґрунтовано методику науково-виконавської реконструкції традиційних танців та їх вторинного відтворення. Представлено нову форму науково-творчої діяльності з вирішення проблеми збереження регіональної танцювальної традиції (ансамбль-лабораторія етнохореографії Західного Поділля). Висновки. Розроблена схема науково-виконавської реконструкції народної хореографічної культури Західного Поділля містить низку ключових завдань і власних наукових розробок, що слугують своєрідною покроковою інструкцією та допоміжним методичним матеріалом у роботі з питань реконструкції та збереження традиційних танців означеного регіону. Створення і діяльність ансамблю-лабораторії етнохореографії Західного Поділля на базі танцювального ансамблю «Веснянка» ТНПУ ім. В. Гнатюка є ефективним засобом залучення молоді до науково-дослідницької роботи, що сприяє передачі танцювальних традицій новим поколінням.
Ключові слова: народна хореографічна культура, традиційний танець, танцювальний ансамбль, науково-виконавська реконструкція, Західне Поділля
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Людмила Щур
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.