ЦИКЛІЧНА ДИНАМІКА МОДИ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ І ПЕРСПЕКТИВИ ПРОГНОЗУВАННЯ НА ЗЛАМІ ХХ – ХХІ ст
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.34.2018.271036Анотація
Метою статті є узагальнення положень теорій циклічного розвитку моди та виявлення їхньої релевантності щодо прогнозування модних тенденцій зламу ХХ – ХХІ ст. Методологічну основу дослідження утворюють принципи історизму та об’єктивності, принципи системного підходу, порівняльно-історичний метод аналізу. Наукова новизна публікації полягає у виявленні релевантності положень «циклічних теорій» щодо прогнозування динаміки моди межі ХХ – ХХІ ст. Висновки. Аналіз теорій циклічності моди засвідчує актуальність низки їхніх положень щодо прогнозування модних тенденцій на зламі ХХ – ХХІ ст. Водночас, актуальними завданнями наукових студій лишаються: конкретизація тривалості модних циклів з урахуванням динамізації і полівекторності модних змін; аналіз поєднання закономірної циклічної динаміки з висхідними генеральними тенденціями; обґрунтування стильових параметрів модних циклів; поглиблене вивчення циклів прийняття та розповсюдження моди.
Ключові слова: теорії циклічної динаміки моди, принципи пр
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.