ВПЛИВ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ НА РЕЗУЛЬТАТИ ПРОФЕСІЙНОГО ТА АКАДЕМІЧНОГО ЖИВОПИСНОГО ПЛЕНЕРУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.43.2023.286832Анотація
Мета роботи – розгляд вагомої ролі діяльності визначних творчих особистостей на результати професійного та академічного живописного пленеру, аналіз педагогічно-мистецького досвіду як важливого фактору розвитку творчих особистостей. Методологія дослідження полягає в застосовані загальнологічних методів пізнання, а саме: аналізу, синтезу та індукції. У результаті вдалося всебічно вивчити предмет дослідження та поєднати виокремлені частини проблеми в єдине ціле. Наукова новизна роботи полягає в узагальненні впливу творчої особистості на результати професійного й академічного живописного пленеру, в обґрунтуванні використання в сучасному освітньому процесі педагогічного досвіду видатного майстра архітектурного пейзажу, заслуженого діяча мистецтв України, професора Юрія Івановича Химича. Висновки. Завдяки привертанню уваги до традицій світової та вітчизняної школи пленерного живопису виникають умови для розвитку й підвищення загальнокультурного рівня учасників живописного пленеру, вдосконалюються їх професійні навички та вміння, прищеплюється відповідальне та дбайливе ставлення до власної творчості, відбувається формування активної творчої особистості, яка здатна до самореалізації.
Ключові слова: живописний пленер, академічна навчальна практика, творчі особистості, національні художньо-педагогічні традиції, практичний досвід, художній образ, імпресіонізм, творче натхнення.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Олена Бражнік
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.