КОНТРОЛЛИНГ: КОНЦЕПТУАЛЬНЫЕ ПОДХОДЫ И МЕХАНИЗМЫ ОСУЩЕСТВЛЕНИЯ ИЗМЕНЕНИЙ В УПРАВЛЕНИИ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬЮ ОТЕЧЕСТВЕННЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ
Ключевые слова:
контроллинг, функции контроллинга, система контроллингаАннотация
В статье рассмотрены подходы к определению понятия«контроллинг», обобщены основные концептуальные подходы к данному определению. Представлены модели контроллинга(английская и немецкая) с особенностями их функционирования. Также изложены функции управления компанией и представлена роль контроллинга в реализации основных функций управления. Охарактеризованы факторы внедрения контроллинга в Украине. Предоставлен механизм для изменения управления за счет внедрения элементов оперативного и стратегического контроллинга.Библиографические ссылки
Контроллинг как инструмент управления предприятием/ Под ред. Н. Г. Данилочкиной. - М. : ЮНИТИ, 2001. 279 с.
Григораш І. О. Контролінг як сучасна система управління підприємством/ І. О. Григораш// Актуальні проблеми економіки. – 2010. - №11. – С. 96-106.
Хан Д. Планирование и контроль: концепции контроллинга: пер. с нем. / Д. Хан; под ред. и с предисл. А. А. Турчака, Л. Г. Головача, М. Л. Лукашевича. - М. : Финансы и статистика, 1997. - 800 с.
Карцева В. В. Систематизація інструментарію контролінгу на підприємстві: теретичний аспект/ Карцева В. В. // Збірник наукових праць Національного університету державної податкової служби України. – 2010. – №1. – С. 118–127.
Тарасенко Н. В. Економічний аналіз: навч. посіб. / Н. В. Тарасенко. – [3-тє вид., перероб.]. – Львів: Новий Світ– 2000, 2004. – 344с.
Загрузки
Выпуск
Раздел
Лицензия
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).