МОТИВАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО РЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
Ключові слова:
екологізація господарської діяльності, екологічно спрямована діяльність, пільгове кредитування, економічні методи мотивації, управління екологічною безпекоюАнотація
Необхідність функціонування економіки країни на принципах сталого розвитку значно актуалізує питання розвитку та впровадження мотиваційного механізму стимулювання суб’єктів підприємницької діяльності до реалізації заходів екологічного спрямування. У статті розглянуто види та напрями застосування мотиваційних інструментів управління регіональним розвитком, приділено увагу проблемам екологічної політики в Україні. Розглянуто недоліки практичного застосування економічних методів мотивації до екологічно спрямованої діяльності. Основний акцент ставиться на використання досвіду політики екологізації провідних країн світу. Розвиток такого підходу мають доповнити вітчизняні економічні методи стимулювання до зниження антропогенного навантаження на довкілля, а також сприятиме більш адекватному урахуванню цінності природних функцій при економічній оцінці екосистемних послуг.Посилання
Статистичний щорічник України за2012 рік/ [за ред. О. Г. Осауленка; відповід. за випуск О. Е. Остапчук]. – К. : Державна служба статистики України, 2013. – 245 с.
Данилишин Б. М. Наукові нариси з економіки природокористування: монографія/ Б. М. Данилишин. – К. : РВПС України НАН України. – 280 с.
Лук’янихіна О. А. Екологічний менеджмент в системі територіального управління: дис. … канд. екон. наук: 08.08.01 / Лук’янихіна Олена Анатоліївна. – Суми: СумДУ, 2002. – 223 с.
Ілляшенко С. М. Екологічний маркетинг/ С. М. Ілляшенко, О. В. Прокопенко// Економіка України. – 2003. – №12. – С. 56–61.
Мельник О. І. Наукові підходи до удосконалення мотивації екологічно спрямованої діяльності/ О. І. Мельник, О. М. Маценко, Ж. С. Пронікова// Механізм регулювання економіки. – 2012. – №3. – С. 58–65.
Петрушенко М. М. Економічне обґрунтування мотиваційного інструментарію екологоорієнтованого управління підприємством: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.00.06 «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища» / М. М. Петрушенко. – Суми, 2007. – 23 с.
Экологические налоги [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://rus-finans.com/osobennosti-nalogooblojeniya-vstranah-evropeiskogo-soyza/ekologicheskie-nalogi.php.
Экологические налоги в диапазоне от1,6 % от ВВП в Испании до5,7 % в Дании [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.agroru.com/news/702777.htm?print=Y.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).