Застосування дійсних і комплексних сплайнів у задачах інфокомунікацій
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2021.1.01Анотація
У роботі запропоновано рішення задач аналізу та синтезу інфокомунікаційних систем за допомогою дійсних і комплексних сплайн-функцій. Запропоновано використання методу сплайн-апроксимації для рішення задач відновлення випадкових сигналів і самоподібного трафіка, управління мережними об’єктами та мережею загалом, процедурами функціонування інфокомунікаційних об’єктів і мереж. Для рішення задач прогнозування, зокрема прогнозування характеристик мережного трафіка та підтримки характеристик якості обслуговування (QoS) при його обслуговуванні та формуванні вимог до мережних буферних пристроїв розроблений метод сплайн-екстраполяції на базі різних видів дійсних сплайн-функцій, а саме: лінійних, квадратичних, квадратичних В-сплайнів, кубічних, кубічних В-сплайнів, кубічних сплайнів Ерміта. Як критерій вибору виду сплайн-функції обрана похибка прогнозування, точність якої може бути підвищена за рахунок використання того чи іншого виду сплайну залежно від об’єкта, що прогнозується. Для рішення класу задач позиціонування користувача в мережі радіодоступу розглянуто використання комплексних плоских сплайн-функцій. Загалом використання методів дійсних і комплексних сплайн-функцій дозволяє отримати результати щодо підвищення характеристик якості обслуговування в інфокомунікаційній мережі та забезпечити масштабованість отриманих рішень.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).