Вплив Wormhole атак на топологію маршрутизації
DOI:
https://doi.org/10.30837/pt.2021.2.03Анотація
Стаття присвячена дослідженню впливу Wormhole атаки на маршрутну топологію в безпроводових сенсорних мережах (Wireless Sensor Networks, WSN). Зараз мережі WSN стають дедалі вразливішими до численних атак безпеки. Однією з основних атак, що впливають на WSN, є Wormhole атака, коли зловмисники отримують пакети на одному кінці мережі та тунелюють пакети в інші точки мережі, а потім відтворюють у мережі. Wormhole атаки можуть впливати на топологію маршрутизації шляхом перенаправлення трафіку. Через властивості WSN зловмисники можуть створити Wormhole для пакетів, які їм не призначені, через те, що вони підслуховують їх у безпроводовій мережі та тунелюють їх зловмисникам, які змовляються з протилежного боку червоточини (Wormhole). В основному атаки через червоточину небезпечні для протоколів маршрутизації ad-hoc мереж. Таким чином, очевидно, що топологія маршрутизації страждає від різноманітних уразливостей і потребує надійних заходів безпеки. У цій роботі досліджується вплив атак через червоточину на топологію маршрутизації, а також представлено моделювання для зображення ефектів атак через червоточину. Крім того, було проведено аналіз моделювання передачі пакетів з атакуючим вузлом та без нього за допомогою середовища Network Simulator NS-2. Моделювання, проведене за допомогою NS2, визначило продуктивність двох реактивних протоколів маршрутизації (AODV і DSR), використовуючи їх пропускну здатність, перший та останній отриманий пакет і загальну кількість байтів, отриманих у двох умовах (з червоточиною та без неї). Отримані результати показують, що продуктивність DSR була кращою порівняно з AODV. Впровадження атак через червоточину в обох протоколах маршрутизації значно вплинуло на їхню продуктивність.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).