Про журнал

Галузь та проблематика

TCPHEE має на меті висвітлювати дослідження, цінні для формування здорової соціальної політики в країнах з низьким та середнім рівнем доходів, роблячи наголос на країнах колишнього Радянського Союзу.

TCPHEE висвітлює всі галузі охорони громадського здоров’я і звертає особливу увагу на питання економічного, демографічного та епідеміологічного аспектів змін перехідного періоду, відмінності між Сходом та Заходом, а також розвиток охорони громадського здоров’я та національних систем охорони здоров’я. Будучи мультидісциплинарним журналом, ми сподіваємось отримати публікації, що походять з епідеміології, економіки здоров’я, соціальних наук загалом і зокрема соціології здоров’я, ті, що висвітлюють вплив зовнішнього середовища на здоров’я, а також мають походження з інших дисциплін, що можуть роботи внесок в охорону громадського здоров’я.

Розглядаються рукописи обсерваційних та експериментальних досліджень, що базуються як на кількісних, так і якісних даних.

Журнал пропонує місце для обговорення сучасних міжнародних проблем охорони громадського здоров'я з акцентом на країнах Східної Європи. Ми виходимо з розуміння, що через недостатнє фінансування і особливості освіти в минулі роки дослідження, проведені в країнах колишнього Радянського Союзу, мають типові недоліки, що обмежує їхню можливість бути прийнятими до публікації в західних рецензованих журналах, і сподіваємось зробити внесок в розвиток досліджень міжнародного рівня в регіоні

Редакція розглядає оригінальні дослідження, редакційні статті, коментарі, огляди літератури, анотації книг, новини, листи в редакцію, оголошення подій, а також інші типи матеріалів.

Розглядаються як роботи досвідчених науковців, так і студентів медичних і інших навчальних закладів і шкіл охорони здоров'я, а також представників неурядових організацій, які працюють в галузі охорони громадського здоров'я.

Процес рецензування

Процеси рецензування та публікації

Редакція журналу розглядає рукописи англійською, російською, українською мовами. Плата за обробку статті не стягується.

Рукописи подаються лише в електронному вигляді. Паперові версії НЕ розглядаються. Розглядаємо файли з розширенням *.doc або *.rtf, створені в програмі MSWord або інших відповідних редакторах. Надсилати файли треба на електронну адресу, вказану наприкінці кожної сторінки сайту. Усі матеріали рукопису, включаючи текст, бібліографію, таблиці, рисунки бажано надсилати одним файлом, якщо ці елементи можливо включити у файли з розширенням *.doc або *.rtf. Графічні ілюстрації можна вставити у файл рукопису в ознайомчій версії, однак у подальшому редакція може потребувати перероблену(або оригінальну)версію графічного файлу, що може стати предметом листування після рішення про публікацію роботи.

Редакція пропонує авторам звертатися для обговорення ідеї або теми статті до написання повного тексту.

Подані статті спершу розглядаються редакторами для перевірки того, чи відповідають вони тематиці журналу та його загальним вимогам. Передбачається, що це має бути зроблено в термін не більше одного тижня.

Подані статті будуть надіслані принаймні двом зовнішнім експертам у відповідній галузі з метою досягнення першого рішення протягом трьох місяців з моменту подачі статті. Рецензування має бути подвійним сліпим, тобто ані автори, ані рецензенти не можуть знати імен один одного.

Коментарі рецензентів будуть передані авторам разом з можливою рекомендацію переробити текст рукопису. Редакція повідомляє авторів або про прийняття статті як такої, що не потребує переробки, або про можливість переробити статтю і подати її знову, або про відмову у публікації рукопису.

Рішення про публікацію

Рішення редакції прийняти або відхилити рукопис буде базуватися лише на важливості проведеного дослідження, його оригінальності, зрозумілості викладення, а також відповідності матеріалу тематиці журналу.

 

Політика відкритого доступу

Журнал "Контроль над тютюном й охорона громадського здоров’я у Східній Європі" (TCPHEE) є міжнародним рецензованим журналом відкритого доступу.

Зміст журналу є цілком доступним на сайті. Печатна версія видається лише в особливих випадках, коли на друк призначаються спеціальні кошти.

Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Редактори і Редакційна колегія

Редактори

Головний редактор - Тетяна Андрєєва, Університет "Києво-Могилянська академія", Київ, Україна
URL: http://sph.ukma.kiev.ua/phb/andreeva/andreeva_publications.htm

Заступник головного редактора - Костянтин Красовський, Український інститут стратегічних досліджень міністерства охорони здоров'я України, Київ, Україна
URL: http://adic-ukraine.narod.ru/adic/personal/krasovsky_publications.htm

Редакційна колегія

Олександр Базарчян, Національні інститути охорони здоров'я, Єреван, Вірменія

Андрій Дьомін, Російська Асоціація громадського здоров'я / Національна коаліція за вільну від тютюнового диму Росію, Москва, Росія

Хана Зарубова Росс, Американське Ракове Товариство, Атланта, США

Олена Кваша, ННЦ "Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска" АМН України, Київ, Україна

Джон Б. Лоу, Університет Саншайн-Кост, Квінсленд, Австралія
URL: http://www.usc.edu.au/university/faculties-and-divisions/faculty-of-science-health-education-and-engineering/staff/036976.htm

Девід Л. Нордстром,  Університет штату Вісконсін, Уайтвотер, США 
URL: http://academics.uww.edu/safety/

Микола Поліщук, міністр охорони здоров'я України 2005 року, голова коаліції "За вільну від тютюнового диму Україну", Київ, Україна

Олександр Прохоров, Освітня програма з тютюну, Центр Рака М.Д.Андерсона Університету штату Техас, Хьюстон, США, 
URL: http://faculty.mdanderson.org/Alexander_prokhorov/

Кристофер Скваер, Університет штату Айова, коледж стоматології, Айова, США;
URL: http://www.dentistry.uiowa.edu/facultyprofiles/squier.shtml

Самюэл Фрідман, Національні Інститути розвитку та досліджень, Нью-Йорк, США
URL: http://cduhr.org/staff/StaffBio.aspx?id=10

Етика публікацій та неналежна практика у публікаційному процесі

TCPHEE виходить з того, що дотримання етичності публікацій є важливим аспектом редакційної роботи і процесу рецензування. Запобігання таким неналежним практикам, як обман, плагіат та інші подібні форми, є відповідальністю кожного автора, редактора, рецензента, видавця та інституції, що беруть участь у публікаційному процесі.

Авторство

Автори мають зазначити внесок кожного автора. Це треба зробити у супроводжувальному листі.

Авторство має встановлюватися відповідно до таких критеріїв: 1) автор зробив суттєвий внесок у концепцію та дизайн дослідження, в отримання даних або їхній аналіз та інтерпретацію, 2) автор написав першу версію статті або провів її критичний перегляд на предмет важливого інтелектуального змісту, 3) автор брав участь у погодженні кінцевої версії статті перед її поданням до публікації. Усі автори мають відповідати всім трьом критеріям 1, 2 і 3.

Здобуття фінансування для дослідження, збір даних або загальне керівництво дослідницькою групою самі по собі не є достатнім внеском для ідентифікації людини як автора для робіт, представлених в TCPHEE.

Висловлення подяки

Усіх осіб, які зробили внесок в представлене дослідження, але не відповідають критеріям авторства, слід згадати у розділі «Висловлення подяки». Приклади осіб, яким може бути висловлена подяка, включають тих, хто надав технічну допомогу, допоміг з написанням тексту. Подяку також висловлюють керівникам кафедри або відділу, які надавали загальну підтримку.

Конфлікт інтересів

Очікуємо, що автори назвуть у супроводжувальному листі відомі та потенційні джерела конфлікту інтересів. Автори мають вказати місце своєї роботи і джерело фінансування дослідження. Якщо конфлікт інтересів відсутній, це також має бути чітко вказано.

Конфлікт інтересів виникає у тому випадку, якщо у автора (або інституції, де автор працює або навчається), у рецензента або у редактора є фінансові чи особисті стосунки, які можуть вплинути на їхні дії. Такі стосунки також називають подвійними зобов’язаннями, конкурентними інтересами або конкурентними лояльностями. Такі стосунки можуть бути незначними, а можуть справляти величезний вплив на судження. Не всі стосунки призводять до справжнього конфлікту інтересів. З іншого боку, потенціал для конфлікту інтересів може існувати незалежно від того, чи вважає індивід, що дані стосунки можуть вплинути на його наукові судження. Фінансові стосунки (такі як робота за наймом, послуги консультанта, володіння акціями, гонорари або оплачувані експертні свідоцтва) є найпростіше ідентифікованими джерелами конфлікту інтересів, які можуть ставити під сумнів репутацію журналу, авторів і науки в цілому. Однак, конфлікт може виникати і з інших причин, таких як особисті стосунки, академічна конкуренція або інтелектуальний запал.

Усі учасники процесу рецензування та публікації мають розкрити усі стосунки, які можуть розглядатися як потенційний конфлікт інтересів. Редактори розглядають інформацію, вказану у заявах щодо конфлікту інтересів і фінансових інтересів, при прийнятті редакційних рішень. Редактори також вирішують про необхідність публікації такої інформації, якщо вона є важливою для оцінки опублікованої роботи читачами.

Архівування

Оскільки TCPHEE є журналом відкритого доступу, повні тексті опублікованих в ньому робіт доступні через декілька систем, які його індексують. Однак, якщо автори зацікавлені у самостійній архівації опублікованих робіт як пост-принтів у репозиторіях відкритого доступу, їм рекомендовано використовувати pdf-файли, розміщені на сайті журналу.

Журнал TCPHEE видається за ліцензією CC BY. Автор(и) мають авторські права і права на публікацію без обмежень.