Біоенергетичне продукування на сільськогосподарських землях Словаччини
Ключові слова:
енергетичні параметри ґрунту, енергетична продуктивність, сільськогосподарські земліАнотація
Рассчитан биоэнергетический потенциал накопления и производительности словацких сельскохозяйственных почв. Энергетически наиболее продуктивными являются такие типы почв, как Черноземы (88,6 ГДж / га -1 ) и Moллик Флювисоли (76,14 ГДж / га -1 ). Наименьшим энергетическим производством обладают Глеесоли, Органосоли, Солонцы и Литосоли (31,63 ГДж / га -1 ). Энергия, накапливаемая в сельхозугодьях растениями варьируется в зависимости от представленного грунта и его свойств. Самая низкая накопительная способность была найдена в Камбисолях (0.7-1.8%), а самая высокая в Регосолях (3.1-7.0%).
Посилання
POSPIŠIL, R. Energetic balance of crop systems in conditions of ecological agriculture (in Slovak). − Nitra, SPU, 1996. − 182 p.
POSPIŠIL, R., VILČEK, J. The energetic of farming systems on the soils (in Slovak). − Bratislava VÚPOP, 2000. − 108 p.
Preininger, M., 1987: Energetical evaluation of pro-duction processes in crop production (in Czech). − Met. Zavád. Výsl. Výzk. Praxe, 29 pp.
SOTÁKOVÁ, S., 1982: Organic matter and soil fertility (in Slovak). Bratislava, Príroda, − 234 pp.
STRAŠIL, Z., 1989: Energy contained in products of plant production (in Czech). Úroda, 10, p. 467-468.
VILČEK, J. et al., 1999: Soil-ecological parameters of land use (in Slovak), Bratislava, VÚPOP, − 113 pp.
VILČEK, J., 2001: Pedological aspects of evaluation and effective exploitation of production and non production soil potential (in Slovak). − VÚPOP Bratislava, − 48 pp.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).