Економетричний аналіз сталого розвитку національного господарства
Анотація
Результати. На основі аналізу динаміки темпів зростання ВВП, викидів діоксида сірки, діоксида азоту, оксида та диоксида вуглецю впродовж 1991-2017 років доведена періодичність (циклічність) їх зміни тривалістю 3 – 5 років. Встановлено, що в Україні екологічна крива Кузнеця (ЕКК) має специфічний характер у вигляді окремих «поворотних точок». Висновки зроблено на підставі співставлення динаміки темпів зростання ВВП, доходів на душу населення й викидів забруднюючих речовин та параметрів взаємної кореляції між ними.
Висновки. Доцільною є розробка узгодженої політики щодо економічної (величина ВВП), соціальної (рівень доходу населення) та екологічних складових (фінансування природоохоронної діяльності та зменшення викидів небезпечних речовин) з урахуванням часового лагу, що створить умови для обґрунтованого досягнення не лише тимчасових значень, а й довгострокових параметрів кривої EKC в українській економіці. Отримані результати дозволяють здійснювати прогнозування параметрів сталого розвитку України на перспективу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Horoshkova L., Khlobystov Ie.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).