Оцінка впливу викидів забруднюючих речовин у атмосферу на показники первинної захворюваності населення (на прикладі Харківської області)
Анотація
Проаналізовано структуру й динаміку кількості вперше зареєстрованих випадків захворювань та первинної захворюваності населення за період з 2004 по 2017 рр. Здійснено кореляційно-регресійний аналіз зв’язків між обсягами викидів та первинною захворюваністю за класами хвороб у Харківській області, який показав наявність помітного зв’язку між явищами. Синтезовані рівняння регресії можна використовувати для визначення впливу кожного окремого фактора (викиду SO2, CО2, N2O) на первинну захворюваність населення за різними класами хвороб. У структурі первинної захворюваності населення Харківської області значну частку займають хвороби органів дихання, системи кровообігу та нервової системи – їх питома вага збільшилася з 49% в 2004 р. до 51% в 2017р.
Найбільш чутливими до викидів шкідливих речовин та CО2 в атмосферу виявилися показники первинної захворюваності на хвороби сечостатевої системи, нервової системи, системи кровообігу та уроджені аномалії. Найбільш негативний вплив на значення показників усіх класів первинної захворюваності на Харківщині чинять CО2, N2O.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Nekos A. N., Muromtseva Yu. I.,
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).