ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ ЗМІН РОЗПОДІЛУ В АТМОСФЕРІ СЕРЕДНЬОМІСЯЧНИХ ЗНАЧЕНЬ ЗАГАЛЬНОГО ВМІСТУ ОЗОНУ З УРАХУВАННЯМ ВАРІАЦІЙ ПОВЕРХНЕВИХ ТЕМПЕРАТУР ЗНАЧУЩИХ РАЙОНІВ АТЛАНТИЧНОГО ОКЕАНУ НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ (рос.)
Ключові слова:
змінність, розподіл, загальний вміст озону, Польща, поверхнева температура, океан, моделювання, прогнозування, тропосфера, стратосфераАнотація
Облік змін середньомісячних поверхневих температур районів Атлантичного океану, які найбільш значимо впливають на варіації розподілу середньомісячних значень загального вмісту озону над Польщею, дозволяє здійснювати ефективне моделювання цих варіацій. Ідентифіковані множинно-регресійні моделі цього процесу володіють стійкістю до тимчасових зрушень як функції, так і аргументів, як мінімум складовим 2 роки.
Посилання
Александров Э. Л. Озонный щит Земли и его изменения / Э. Л.Александров, Ю. А.Израэль, И. Л.Кароль, А. Х. Хргиан. – СПб. : Гидрометеоиздат, 1992. – 288 с.
Школьний Є. П. Фізика атмосфери/ Є. П.Школьний.– Одеса, 1997.– 698с.
Погосян Х. П. Общая циркуляция атмо-сферы./ Х. П. Погосян. – Л., 1972.
Жадин Е. А. Влияние межгодовых вариа-ций температуры поверхности океана на цирку-ляцию атмосферы и озоновый слой. Диссерта-ция на соискание ученой степени доктора физи-ко-математических наук. – Долгопрудный. – МФТИ - 211с.
Лайтхилл М. Нелинейная теория распространения волн.//М. Мир. – 1970. – 230с.
Моханакумар К. Взаимодействие стратосферы и тропосферы/ К. Моханакумар. Перевод с английского Р. Ю. Лукьяновой, под ред. Г. В. Алексеева.// М. – ФИЗМАТЛИТ. – 2011. – 451с.
Норман Дрейпер, Гарри Смит. Приклад-ной регрессионный анализ. Множественная регрессия. – 3-е изд. – М.: «Диалектика», 2007. – 912 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).