КОМПОСТУВАННЯ ОСАДУ СТІЧНИХ ВОД В ЛАБОРАТОРНИХ УМОВАХ З НАПОВНЮВАЧЕМ З ВІДХОДІВ ТЮТЮНУ І КВАСОЛІ (рос.)
Ключові слова:
очисні споруди, осад стічних вод, патогенні мікроорганізми, яйця гельмінтів, компостування, відходи тютюнку, відходи квасолі, знезараженняАнотація
Розглянуто метод компостування осадів стічних вод із застосуванням відходів з квасолі і тютюну. Проаналізовано характерні особливості і залежності протікання процесу компостування із застосуванням даних наповнювачів. Виявлено та обґрунтовано залежність температурного режиму, що впливає на швидкість компостування. На основі проведених досліджень автором запропоновано використання даного способу знезараження осадів стічних вод, як найбільш екологічно та економічно вигідного методу обробки, який дозволить повторно використовувати відходи сільськогосподарської та виробничої діяльності та сприяє зниженню патогенної мікрофлори і яєць гельмінтів.
Посилання
Приказ МПР РФ от 15 июня 2001 г. N 511 «Об утверждении Критериев отнесения опасных отходов к классу опасности для окружающей природной среды» [Електронний ресурс]. – 2001.
Вторичные Материальные Ресурсы./ Л. Е. Юрченко, С. П. Сушон, МОСКВА «ЭКОНО-МИКА», 1984.
Пахненко Е. П. Осадки сточных вод и другие нетрадиционные органические удобре-ния. / Пахненко Е. П. –М.: БИНОМ. Лабора-тория знаний, 2007. – 311 с.
Туровский И. С. Обработка осадков сто-чных вод. – 3-е изд., перераб. и доп. / И. С. Ту-ровский. – М.: Стройиздат,1988. – 256 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).