МЕТОДИКА ЩОРІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ НАПОВНЕННЯ ОЗЕР УКРАЇНСЬКОГО ПРИДУНАВ’Я В ПЕРІОД ВЕСНЯНОГО ВОДОПІЛЛЯ
Ключові слова:
гідрологічний режим, довгостроковий прогноз, весняне водопылля, максимальні рівніАнотація
Розроблено практичну схему наповнення внутрішніх водойм Дунайського регіону у весняний період року на основі довгострокового прогнозу шару стоку весняного водопілля в басейнах озер і виконана оцінка величин об’ємів і максимальних рівнів води в них за сучасних умов функціонування.
Посилання
Лиманы Северного Причерноморья / В. С. Полищук, Ф. С. Замбриборщ, В. М. Тимченко и др.; отв. ред. О. Г. Миронов; АН УССР. Ин-т гид-робиологии. – К.: Наукова думка, 1990. – 204 с.
Тимченко В. М. Эколого-гидрологические исследования северо-западного Причерноморья. – К.: Наук. думка, 1990. – 240 с.
Гопченко Є. Д., Шакірзанова Ж. Р., Медведєва Ю. С. Довгострокове прогнозування надходження тало-дощових вод в Придунайські озера/ Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Лимани північно-західного Причорномор’я: актуальні гідрологічні проблеми та шляхи їх вирішення»: Збірник статей за матеріалами доповідей / Одеськ. держ. екологічний ун-т – Одеса: ТЕС, 2012. – С.157-160.
Шакірзанова Ж. Р. Довгострокове прогнозування характеристик максимального стоку весняного водопілля рівнинних річок та естуаріїв території України: Монографія. – Одеса: ООО «Плутон», 2015. – 252 с.
Пособие по определению расчетных гидрологических характеристик. – Л.: Гидрометеоиздат, 1984. – 447 с.
Шакірзанова Ж. Р. Обґрунтування методики довгострокових прогнозів максимального стоку весняного водопілля при недостатній кількості або відсутності гідрометеорологічних спостережень // Науковий вісник Чернівецького університету: збірник наукових праць. Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2014. – Вип.724-725 : Географія. – С.106-111.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).