МІНЛИВІСТЬ ХАРАКТЕРИСТИК ДУНАЮ ЯК ЧИННИК ТЕРМІЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ СЕРЕДЗЕМНОМОРСЬКИХ ПОВІТРЯНИХ МАС (рос.)
Ключові слова:
перенесення повітряних мас, термічна трансформація, мінливість стоку ДунаюАнотація
Досліджено особливості впливу дунайських вод, що надходять до Західної частини Чорного моря у зимові місяці, на міжрічні зміни середніх значень середньомісячних температур її поверхневого шару, також роль останніх у термічній трансформації Середземного повітря, яке прямує до Криму. Визначено характеристики цих вод, які завдають найбільш відчутний вплив на процеси, що вивчаються. Подібними характеристиками є середньомісячні значення витрат та середніх температур дунайських вод, котрі надходять до Чорного моря.
Посилання
Матвеев Г. Т. Основы общей метеорологии. Физика атмосферы. / Г. Т. Матвеев– СПб.: Гидрометеоиздат. – 2000. – 751 с.
Маринич О. М. Фізична географія України / О. М. Маринич, П. Г. Шищенко. – 2003. – 479 с.
Клімат України / Під ред. Ліпінського В. М., Дячука В. А., Бабічєнко В. М. – К.: Видав-ництво Раєвського, 2003. – 343 с.
Salby M.L. Fundamentals of Atmospheric Physics Salby / M.L. – New York: Academic Press, 1996. – 560 р.
Гидрология Средиземного моря / Под ред. Буркова В.
А. – Л.: Гидрометеоиздат, 1976. – 375 с.
Степанов В. Черное море. / В. Степанов, В.Андреев. – Л.: Гидрометеоиздат, 1981. – 160 с.
http://wxweb.meteostar.com/SST/index.shtml?point=730.
Гидрология дельты Дуная / Под ред. Михайлова В.Н. – М.: ГЕОС, 2004. – 449 с.
Climate Change 2007 – Impacts, adaptation and vulnerability. Contribution of Working Group II to Assesment Report Four of the Intergovernmental Panes of Climate Change (IPCC). Cambridge Unsversity Press.- Cambridge. UK, 2007. – 973 p.
Берлинский Н. А. Динамика техногенного воздействия на природные комплексы устье-вой области Дуная. / Н. А. Берлинский. – Одесса: Астропринт, 2012. – 252 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).