Прогноз метеорологічних умов забруднення повітряного басейну Києва
Ключові слова:
забруднення атмосфери, прогноз МУЗ, несприятливі метеорологічні умовиАнотація
Доведена ефективність використання прогнозу метеорологічних умов забруднення повітря в м. Києві у вересні-грудні 2015 р. в період тривалого забруднення атмосфери, пов’язаного з горінням торф’яників. Для прогноза МУЗ оцінені три предиктора, що входять до прогностичної схеми: тип синоптичної ситуації, товщина шару перемішування, а також середня швидкість вітру в шарі перемішування за вересень-грудень 2015 р. Виправданість прогнозу метеорологічних умов забруднення склала 77%, що свідчить про ефективність використання даної прогностичної схеми.
Посилання
Сонькин Л. Р. Синоптико-статистический анализ и краткосрочный прогноз загрязнения атмосферы. - Л.: Гидрометеоиздат, 1991.– 223 с.
Специализированные прогнозы погоды. Учебное пособие. – Л., ЛГМИ, 1991. – 112 с.
University of Wyoming. College of Engineering. Department of Atmosheric Science [Електрон. ресурс]: http://weather.uwyo.edu/upperair/sounding.html
Deutscher Wetterdiest. 2015. [Електрон. ре-сурс]: http://www1.wetter3.de/Archiv/archiv_dwd.html
Головне управління Держсанепідслужби у м. Києві [Електрон. ресурс]: http://ses.gov.ua.
Центральна геофізична обсерваторія [Електрон. ресурс]: http://www.cgo.kiev.ua
Головне управління ДСНС України в Київській області [Електрон. ресурс]: http://www.kyivobl.mns.gov.ua/news/6064.html
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).