СОЦІАЛЬНИЙ ТА ІНКЛЮЗИВНИЙ ТУРИЗМ В СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31498/2617-2038.2024.11.312095

Ключові слова:

соціальна робота, соціальний туризм, інклюзивний туризм, реабілітація, соціальна стабільність

Анотація

Статтю присвячено комплексному дослідженню соціальних складових сфери туризму, які можливо використовувати в суспільстві для сприяння та підтримки вразливих категорій населення: соціально незахищених верств населення, інвалідів,

 

внутрішньо переміщених осіб, та багатьох інших категорій, для яких туризм може виступати як напрямом оздоровлення, психоемоційного відновлення, так й потенційного місця зайнятості та трудової активності.

Саме соціальний туризм є тим драйвером суспільного життя, який потенційно здатний сприяти розв’язанню чисельних соціальних та соціально-економічних проблем суспільства, які наявні у сучасних реаліях. Соціальний туризм виступає не тільки механізмом забезпечення права на відпустку і свободу подорожей малозабезпечених верств населення, але й ресурсом забезпечення продуктивної зайнятості населення території, інструментом регіонального розвитку, механізмом формування позитивного іміджу й популяризації туристичної дестинації.

Досліджено соціально-економічні ефекти від туризму, ідентифіковано фактори розвитку соціального туризму в державі. Визначено основні принципи державної соціальної політики у сфері соціального туризму. Зазначається, що важливою складовою соціального туризму є такий його напрям як інклюзивний туризм. В роботі досліджено соціально-реабілітаційні ефекти туризму, які можуть сприяти відновленню значної частини українського суспільства, постраждалої від несприятливих факторів, у першу чергу, військових дій.

Розвиток рекреації та туризму виступає важливим пріоритетом соціально-економічного розвитку України, вагомим чинником стабілізації та структурної перебудови національної економіки, суттєво впливаючи й на розширення можливостей людського розвитку, і розв'язання соціальних проблем населення, зокрема забезпечення оздоровлення та відпочинку населення, проведення змістовного дозвілля. Саме соціальний туризм є тим драйвером суспільного життя, який потенційно здатний сприяти розв’язанню чисельних соціальних та соціально-економічних проблем суспільства, які наявні у сучасних реаліях.

Біографія автора

Олександр Носирєв, ДВНЗ "ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ"

здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Дніпро)

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-11-05