ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЯ ЯК ФЕНОМЕН СУЧАСНОЇ МОВНОЇ КУЛЬТУРИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31498/2617-2038.2024.12.320242

Ключові слова:

Інтернет-комунікація, нормативна комунікація, англійська мова, українська мова, соціальні мережі, стилістика, меми, емодзі, скорочення

Анотація

Стаття присвячена аналізу Інтернет-комунікації та її впливу на стиль сучасного спілкування, зокрема крізь призму використання англійської мови в цифровому просторі. Даний вид комунікації підкреслює трансформацію комунікації від інформативної до інтерактивної, що стало можливим завдяки розвитку соціальних мереж і месенджерів. Особливу увагу приділено поняттю «Інтернет-комунікація». Окремо висвітлюються різноманітні аспекти, включаючи психологічний вплив Інтернет-комунікації та її елементи. Було проведено порівняльний аналіз між традиційною нормативною комунікацією та новими формами спілкування. Зокрема, акцентовано увагу на конотації меседжів оригіналу при застосуванні певних елементів Інтернет-комунікації. 

Встановлено, що Інтернет-комунікація не лише збагачує досвід взаємодії, але й приносить певні ризики, такі як зниження особистісної взаємодії та безпекові загрози. У статті узагальнено переваги і недоліки Інтернет-комунікації. Зроблено акцент на її доступності, швидкості та глобальному охопленні, а також зазначені негативні наслідки, такі як проблеми з фізичним здоров'ям і психологічним станом. Певна увага приділяється також змінам щодо мовних норм, які було викликано інтеграцією нових форм спілкування, як емодзі, меми та скорочення, які стали важливими елементами онлайн-діалогу, зокрема в англомовному контексті.

У статті було зроблено комплексний аналіз Інтернет-комунікації як феномена, який суттєво змінює структуру спілкування та мовні норми в сучасному суспільстві, підкреслюючи важливість англійської мови як міжнародного інструменту в комунікативному процесі.

Біографії авторів

Оксана Кечеджі, ДВНЗ Приазовський державний технічний університет "ПДТУ"

старший викладач кафедри перекладу ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет», м. Дніпро

Вікторія Торчило, ДВНЗ Приазовський державний технічний університет "ПДТУ"

студентка ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет», м. Дніпро

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-11-28