ДОСЛІДЖЕННЯ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРАКТИК СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ В ПРИЙМАЮЧИХ ГРОМАДАХ

Автор(и)

  • Тетяна Смолій ДВНЗ Приазовський державний технічний університет "ПДТУ", Україна

DOI:

https://doi.org/10.31498/2617-2038.2024.12.320582

Ключові слова:

інтеграція, адаптація, психосоціальна підтримка, приймаюча громада

Анотація

Метою  статті  є  дослідження  ефективності  використання інструментів та інтеграційних практик для психосоціальної підтримки дітей та підлітків  з різними соціальними потребами, визначення впливу цих інструментів на зазначену групу людей, а також рекомендації соціальним працівникам, психологам щодо впровадження та застосування цих інструментів на практиці.

У статті зроблено акцент на роботі саме з  дітьми та підлітками, адже вони є соціально-вразливою частиною внутрішньо переміщених осіб. Саме в дітей виникають значні труднощі соціального і психоемоційного характеру, пов’язані зі зміною середовища проживання та звичайного кола спілкування, тим більше, якщо така міграція спричинена війною.

Проаналізовано практичні заходи, виокремлено ті, що сприяють якнайшвидшій адаптації внутрішньо переміщених осіб: інформаційна підтримка переселенців; заходи, спрямовані на захист прав та юридичну допомогу; заходи, спрямовані на психологічну допомогу та психоемоційне розвантаження тощо.

Ураховуючи той факт, що для розв’язання проблеми адаптації дітей та підлітків внутрішньо переміщених осіб потрібна міждисциплінарна команда, яка зможе здійснити комплекс заходів, що сприятимуть покращенню психофізіологічного стану особистості, ця стаття буде корисною для фахівців медицини, психотерапевтів, психологів, реабілітологів та соціальних працівників.

Біографія автора

Тетяна Смолій, ДВНЗ Приазовський державний технічний університет "ПДТУ"

здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» м. Дніпро

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-11-28