Роль бібліотек у забезпеченні інформаційної безпеки
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.4.2022.269765Анотація
Мета статті полягає в аналізі форм, методів і засобів бібліотечної роботи для протистояння в інформаційній війні. Методологія дослідження базується на застосуванні загальнонаукових і спеціальних методів пізнання, зокрема відбору, аналізу, синтезу та систематизації матеріалів. Наукова новизна публікації полягає в комплексному вивченні професійних стратегій та методів успішного протистояння в інформаційній війні, які мають знати й застосовувати бібліотеки у своїй роботі. Недостовірну інформацію нині використовують як зброю в політичному протистоянні – інформаційні війни на рівні держав і серед політичних партій, так і в економіці – недоброчесне суперництво. Отримавши брехливу, викривлену інформацію, особа може зробити неправильні висновки, які в подальшому призведуть до хибних дій або наразять її на небезпеку. Саме тому інформаційна безпека є такою важливою для кожної людини, а навички із медіаграмотності сприяють відфільтровуванню інформації та раціональному її використанню. Висновки. У статті здійснено аналіз поняття «інформаційна війна»; описано технології запобігання поширенню неправдивої інформації; подано інформацію щодо підвищення медіаграмотності населення, зокрема й працівників бібліотек. Питання збереження української культури, гарантування інформаційної безпеки на теренах держави керівництво бібліотек має взяти до уваги. Установа повинна надати максимальні гарантії щодо збереження базової мережі бібліотек та максимально працювати в цьому напрямі в кожному куточку країни. У сучасному інформаційно активному середовищі бібліотеки дійсно є одним із ключових елементів інформаційної інфраструктури соціальної діяльності, як правило, заснованої на максимально ефективному використанні сучасних електронних технологій. Тому їхня робота має полягати в підтримці поширення об’єктивної інформації за допомогою перевірених, авторитетних засобів масової інформації.
Ключові слова: інформаційна війна, медіаграмотність, технологія, фейк, дезінформація, достовірність.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Наталія Кунанець , Марта Пристай
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.