ОНЛАЙН-СЕРВІСИ ЯК ПЕРСПЕКТИВНІ ТА АЛЬТЕРНАТИВНІ ЗАСОБИ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ ВИШІВ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2018.150347Ключові слова:
вища освіта, онлайн-сервіси, онлайн-додатки, інформаційні засоби навчання, Інтернет-реклама, Інтернет-маркетинг, інформаційна, бібліотечна та архівна справаАнотація
Мета роботи. У дослідженні розкрито можливості онлайн-сервісів як засобів здобуття практичних ІТ-навичок студентами вишів за спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Методологія дослідження полягає в застосуванні таких методів, як аналітико-синтетична обробка інформації, порівняння, практичне вивчення функціональних можливостей онлайн-сервісів, що дає змогу визначити ефективність цих інструментів та їхній вплив на навчальний процес у виші. Наукова новизна роботи полягає в розгляді онлайн-сервісів як альтернативи стаціонарному програмному забезпеченню, як ефективного інструменту вироблення у студентів практичних ІТ-навичок та постійного їхнього вдосконалення. Висновки. Застосування онлайн-сервісів дає змогу українським вишам наблизитися до міжнародних технічних та технологічних норм програмного забезпечення і бути спрямованими на процес постійного вдосконалення ІТ-навичок студентів. Спеціальні онлайн-сервіси дають змогу вирішувати специфічні завдання. Також вони дають змогу підвищити та вдосконалити практичні навички та забезпечують безперервний навчальний процес. Українські та зарубіжні компанії надають велику кількість онлайн-сервісів з Інтернет-маркетингу та реклами. Принципи їхньої роботи однакові: набір готових макетів, можливість створення власних макетів, дружній та зрозумілий інтерфейс тощо. Розрізняються вони за дизайном інтерфейсу, кількістю наборів функціональних інструментів, можливістю зберігати власні макети. Вони мають переваги перед традиційними ІТ.
Посилання
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Anna Shelestova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.