РОЛЬ КОМП’ЮТЕРНОЇ ЕТИКИ В ФОРМУВАННІ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ КОРИСТУВАЧІВ КОМП’ЮТЕРНО-МЕРЕЖЕВОГО СЕРЕДОВИЩА (за книгою американського етика Дебори Джонсон*)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2019.187981Ключові слова:
комп’ютерна етика, Дебора Джонсон, США, інформаційна культура, морально- етичні принципи, комп’ютерні мережі.Анотація
Мета статті – обґрунтування ролі комп’ютерної етики в контексті інформаційної культури поведінки користувача мережевого середовища. Методологія дослідження полягає в застосуванні загальнонаукових та спеціальних методів пізнання, зокрема використані інформаційний, системний підходи, порівняльний, термінологічний методи дослідження, а також аналітичний моніторинг публікацій. Наукова новизна роботи полягає у тому, що здійснено аналіз важливості головних принципів комп’ютерної етики, за Д. Джонсон, що в якості морально-етичних принципів культури поведінки усіх користувачів комп’ютерних мереж є необхідними складниками сучасної інформаційної культури. Висновки. Морально-етичні принципи інформаційної культури будь-якого учасника інформаційно-мережевого середовища є вкрай важливими й необхідними для комфортного співіснування «людина-комп’ютер-інтернет», для загального позитивного впливу інтернет-мережі на інформаційне суспільство.
Посилання
Johnson Deborah G. Computer Ethics / 2nd ed. New Jersey: Prentice-Hall, Inc. Upper Saddle River, 1994. 181 р.
Филиппова Л. Я., Зеленецкий В. С. Компьютерная этика. Морально-этические и правовые нормы для пользователей компьютерных сетей: Учеб. пособие. Х. : Изд-во «Кроссроуд», 2006. С.55–82.
Spinello R. A. Ethical aspects of information technology. – Englewood Cliffs (N.J.), 1995. – XI. P. 129.
Галинская И. Л. Компьютерная этика, информационная этика, киберэтика // Новые инфокоммуникационные технологии в социально-гуманитарных науках и образовании: современное состояние, проблемы, перспективы развития. М. : Дашков и Ко, 2003. С. 121–127.
Информационная культура, информационная грамотность и компьютерная компетентность // http://jarki.ru/wpress/2009/06/28/756/
Кравец В. А., Кухаренко В. Н. Формирование информационной культуры // Дистанционное образование. 2000. № 4. С. 35–37.
Хочь І. Проблеми формування інформаційної культури українського суспільства // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія : Політологія, Соціологія, Філософія. 2010. Вип. 14. С. 250–253.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Liudmyla Filipova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.