НАУКОВИЙ ДОРОБОК ПРОФЕСОРА СЕРГІЯ ЛИТВИНА: БІОБІБЛІОМЕТРИЧНИЙ АНАЛІЗ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2020.224267Анотація
Мета роботи – здійснити бібліометричний аналіз публікацій та охарактеризувати основні періоди наукової, науково-педагогічної та громадської діяльності доктора історичних наук, професора Сергія Литвина. Методологія дослідження полягає у використанні загальнонаукових методів: аналізу, синтезу, логічного методу, методу візуалізації результатів дослідження. Використано методи відбору, бібліографічної характеристики, групування та системного аналізу наукових публікацій. Наукова новизна роботи. Виявлено загальну кількість публікацій і праць Сергія Литвина за 1989–2019 роки, що включає статті, тези, інші види видань (монографії, підручники, навчальні посібники, методичні матеріали тощо), публіцистичні праці (статті, інтерв’ю, ухвали, заяви, звернення, передмови тощо). Наведено розподіл видань ученого за означений період за чотирма видами: статті, тези, інші публікації та публіцистичні праці. Бібліометричний аналіз проведено на основі 328 друкованих праць Сергія Литвина. Виявлено основні піки публікаційної активності вченого за роками як загалом, так і за окремими видами видань. Виокремлено основні етапи його науково-педагогічної діяльності, які визначено на основі аналізу публікацій, здійснено тематичний розподіл публікацій і посилань. Висновки. Біобібліометричний аналіз наукового доробку Сергія Литвина та його громадської діяльності дав можливість оцінити широту його наукових інтересів, публікаційну продуктивність, цитованість, ґрунтовний внесок у розвиток воєнної історії, військової справи, петлюрознавства, історії української державності і культури, документознавства та архівознавства. Плідний 30-річний шлях становлення і формування вченого та його наукова спадщина, яка сягає понад п’ять сотень праць і наукових заходів, організатором та учасником яких він був, дає підстави говорити про Сергія Литвина як про помітну, колоритну та цікаву постать наукового й освітянського простору, історика, джерелознавця та архівознавця, знаного петлюрознавця, дослідника військової справи, воєнної історії, історії національно-визвольної боротьби українського народу 1917–1921 років, педагога, ученого із сильною дослідницькою домінантою.
Посилання
Dobrovolska, V. V. (2020). Bibliometric analysis of Serhii Lytvyn scientific activity. Moments of life in the vortex of events: selected works. Serhii Lytvyn: selected works. Kyiv. 311–320 [in Ukrainian].
Zbanatska, O. M. & Dobrovolska, V. V. (2020). Milestones of scientific, pedagogical and public activity (biographical essay). Lytvyn Serhii Kharytonovych – scientist-historian, teacher, soldier, public figure (to the 70th anniversary of his birth and the 35th anniversary of scientific and pedagogical activity): biobibliograpical index. Kyiv. 11–29 [in Ukrainian].
Kobelev, O. M. (2010). Biobibliometric analysis of the scientific activity of Mykhailo Slobodianyk. Library. Document. Communications: select etc. (to the 60th anniversary of the birth and 35th anniversary of scientific activity). Kyiv. 218–230 [in Ukrainian].
Lytvyn Serhii Kharytonovych – scientist-historian, teacher, soldier, public figure (up to the 70th anniversary of his birth and 35th anniversary of scientific and pedagogical activity): biobibliograpical index (2020). Kyiv. 132 [in Ukrainian].
Karpov, V. V. (2020). Lytvyn Serhii Kharytonovych. Encyclopedia of modern Ukraine. Kyiv. Retrieved from: http://esu.com.ua/search_articles.php?id=55090 [in Ukrainian].
Lytvyn Serhii Kharytonovych (2020). Wikipedia: free encyclical. Retrieved from: https://uk.wikipedia. org/wiki/Литвин_Сергій_Харитонович [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Viktoriia Dobrovolska
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.