БІБЛІОТЕКА ЦИФРОВОГО СУСПІЛЬСТВА В ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СИСТЕМНОЇ ПІДТРИМКИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.4.2020.227040Анотація
Мета роботи – здійснити огляд та аналіз участі бібліотек у супроводі сучасних систем управління науковою інформацією, які надають науковцям необхідні цифрові сервіси та ефективно підтримують цифрову наукову комунікацію. Методологія дослідження полягає у системному аналізі змін у забезпеченні бібліотеками підтримки наукових досліджень у цифровому середовищі. Наукова новизна роботи полягає в узагальненні ключових тенденцій розвитку інтегрованих бібліотечних систем супроводу наукової діяльності та розробці концепції бібліотечного порталу Національної академії наук України. Висновки. Сучасні системи наукової інформації є ефективним інструментом управління дослідницькими даними. Критичним аспектом підтримки таких систем стає якість даних, яку на відповідному рівні можуть забезпечити бібліотечні спеціалісти. Бібліотечний портал Національної академії наук України, створений і підтримуваний Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського, побудований за принципами інтегрованих систем наукової інформації, буде зберігати та надавати доступ до джерел документальної спадщини та сучасних джерел наукової інформації, надасть єдину точку доступу до консолідованого доробку академічної науки, забезпечить інтеграцію метаданих порталу до міжнародних систем наукової інформації.
Ключові слова: системи наукової інформації системи підтримки наукових досліджень; наукові бібліотеки; академічна наука; управління науковою інформацією; наукові метадані, бібліотечні портали знань.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.