ДОКУМЕНТНИЙ ФОНД ЯК ПОКАЗНИК РІВНЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ БІБЛІОТЕКИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.4.2020.227085Анотація
Мета роботи. Визначити сутність інформаційної культури бібліотеки, яка відображає створений нею документний фонд як інформаційний продукт, що виступає результатом сукупної діяльності персоналу, починаючи з його моделювання, комплектування та організування, виділити основні складники та проаналізувати рівні інформаційної культури бібліотеки, намітити напрями її вдосконалення в аспекті забезпечення потреб інформаційного суспільства. Методологія дослідження полягає у застосуванні культурологічного та системного підходу, загальнонаукових методів пізнання та методу сходження від абстрактного до конкретного. Наукова новизна роботи полягає в дослідженні інформаційної культури бібліотеки та її документного фонду як консолідованого інформаційного продукту спільної праці її персоналу, що виступає показником рівня корпоративної культури бібліотечної установи, з однієї сторони, та інформаційної культури суспільства, з іншої. Розкрито чинники, з огляду на які сучасний керівник бібліотеки повинен піклуватися про інформаційну культуру своєї установи та основні рівні інформаційної культури сучасної бібліотеки. Висновки. Документний фонд як продукт сукупної діяльності й головний об’єкт культурної творчості персоналу бібліотечної установи можна подати як показник її інформаційної культури, що включає уміння здійснювати, збирати та аналізувати вихідну інформацію, спроможності створювати електронні бази даних, знання можливостей інформаційно-пошукових систем та методик пошуку інформації, уміння опрацьовувати інформацію, навички структурування документованої інформації, знання методик підготовки того чи іншого інформаційного документа, вміння надавати інформаційні послуги. Поєднання основних елементів інформаційної культури бібліотеки мусить ґрунтуватися на принципах комплексності, диференційного підходу та безперервності, що дає нове бачення та розуміння необхідності колективної роботи над формуванням її документного фонду. Інформаційна культура бібліотеки потребує продовження дослідження та інтегрованого наукового осмислення. Ключові слова: інформаційна культура; документний фонд; консолідований інформаційний продукт; інформаційні технології; цифрова епоха.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.