КОМУНІКАТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ДОКУМЕНТАЛЬНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО РЕСУРСУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.1.2021.229850Анотація
Мета роботи. Керуючись новітньою методологією, з’ясувати комунікативні особливості функціонування документально-інформаційних ресурсів, дослідити теоретичні аспекти налагодження комунікаційних зв’язків, встановити їх роль у формуванні соціально-комунікаційних відносин суспільства. Методологія дослідження. У дослідженні застосовано методи теорії соціальної комунікації та документознавства, такі, як методи наукового аналізу та синтезу, оглядово-аналітичний, історичний, класифікаційний та термінологічний методи. Зазначені методи дозволили розкрити сутність встановлених за допомогою документально-інформаційних ресурсів соціальних зв’язків. Наукова новизна роботи полягає у встановленні комунікативних особливостей документально-інформаційних ресурсів, науково-теоретичної рефлексії на їх буття, ретроспективного відображення часу та дійсності з допомогою новітнього науково-методологічного інструментарію дослідження соціально-комунікаційних зв’язків суспільства. Висновки. У дослідженні документально-інформаційних ресурсів як відображення часу та простору розкрито їх комунікаційні зв’язки, схему акту соціальної комунікації, які детерміновані наявністю комуніканта, реципієнта, повідомлення, каналу, зворотного зв’язку,
документної форми комунікаційного акту спровокованих метою, мотивами і засобами.
Ключові слова: документально-інформаційний ресурс, комунікаційний акт, архівний документ, соціальна комунікація, історичне документознавство, архівознавство.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.