ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2021.238783Анотація
Мета роботи. У статті розглядаються актуальні питання впровадження електронних інформаційних ресурсів у сферу охорони здоров’я України. У науковій розвідці аналізуються найбільш поширені нині форми застосування е-документів у медичній сфері, а саме: укладання е-декларації із сімейним лікарем, онлайн-запис до лікаря, відеоконсультації з лікарем, е-реєстр інсулінозалежних пацієнтів, електронна медична карта, програма е-Малятко, е-лікарняний, створення профілю пацієнта, електронної карти вагітної жінки. Також авторка досліджує економічний ефект від впровадження різних видів електронних послуг, що набувають поширення у вітчизняній медицині. Методологія дослідження включає застосування описового методу, методу аналізу й синтезу для виявлення значущості застосування електронних інформаційних ресурсів у медичній сфері. Наукова новизна роботи полягає у всебічній характеристиці найбільш типових форм застосування е-документів, що застосовуються у сучасній українській медичній галузі. Висновки. Детальний аналіз терміну «електронна охорона здоров’я» доводить, що він активно почав використовуватися у практичній діяльності з початку ХХІ століття. Значно раніше поняття «е-документ» увійшло в практику європейських та американських медиків, але впродовж останніх років у зв’язку з медичною реформою стає популярним і в Україні. Розвиток інформаційних технологій суттєво змінює процес надання медичних послуг, переорієнтовуючи діяльність медичних установ на обслуговування, спрямоване на пацієнта. Використання електронних інформаційних ресурсів в системі охорони здоров’я має низку переваг, пов’язаних з економією часу, значним зростанням темпів надання послуг, включенням скорочення витрат тощо. Крім того, завдяки можливості спілкування з пацієнтом за допомогою інформаційних засобів значно скорочується необхідність вимушених поїздок, що надзвичайно важливо в умовах пандемії COVID-19. Уведення електронних документів унеможливлює їхню підробку та фальсифікацію. Електронний сервіс у медичній галузі України має широкі перспективи впровадження його нових форм.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.