ВЕБ-САЙТИ АРХІВНОГО СПРЯМУВАННЯ У ПРОВЕДЕННІ ГЕНЕАЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2021.238784Анотація
Мета роботи – проаналізувати особливості функціонування веб-сайтів архівного спрямування для проведення генеалогічних досліджень. Методологія дослідження полягає у використанні загальнонаукових методів аналізу та узагальнення. Також застосовувався описовий метод, що дозволило більш детально розкрити означене питання. Наукова новизна представленої роботи полягає у розширенні уявлень про практичне використання веб-сайтів архівного спрямування як комплексного ресурсу для проведення генеалогічних досліджень. Розкрито особливості застосування матеріалів веб-ресурсів громадських та приватних структур для генеалогічного пошуку. Висновки. Доведено, що, з огляду на сучасні світові тренди інформатизації та діджиталізації діяльності архівних установ, державні архіви України як зберігачі цінної історико-культурної спадщини активно працюють над електронними ресурсами власної генерації, насамперед, розвитком веб-сайтів. Констатовано, що проводиться цілеспрямована робота з наповнення веб-сайтів центральних та обласних архівів, відбуваються онлайн-виставки документів, втілюються фотопроєкти, налагоджуються зв’язки з закордонними колегами. що, своєю чергою, є базою інноваційної діяльності сучасної архівної справи. Функціонування доступних у віддаленому режимі користувачеві інтернету веб-сайтів архівів – оптимальний інструмент вирішення концептуальних завдань пошуку генеалогічного матеріалу для дослідження родоводу, насамперед, метричних книг, сповідальних документів та ін. Велике значення також мають і недержавні електронні ресурси, які, насамперед, є вагомим джерельним підґрунтям для вивчення генезису свого родоводу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.