ДЖЕРЕЛА ДО ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ У ВИДАННЯХ ІНСТИТУТУ ДОСЛІДІВ ВОЛИНІ (1949-2007 рр.)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2021.238785Анотація
Мета роботи – дослідити видавничу діяльність товариства «Волинь», заснованого представниками української діаспори, та згодом створеного на цій основі Інституту Дослідів Волині у канадському місті Вінніпег. Результатом їх діяльності стало видання низки наукових праць, що є цінними джерелами до історії української культури і мистецтва та історичного краєзнавства і культурної регіоніки. Методологія дослідження полягає в застосуванні історико-хронологічного підходу до вивчення проблематики, а також аналітичного, культурологічного методів у вивченні видання наукових праць історико-культурного характеру Інститутом Дослідів Волині. Наукова новизна роботи полягає у розширенні та узагальненні відомостей про наукові видання Інституту Дослідів Волині як джерелознавчу базу для вивчення історії та мистецтва української культури ХХ ст. Висновки. У результаті проведеного дослідження встановлено, що діяльність Інституту Дослідів Віолині має унікальне значення як осередку історико-культурологічних досліджень регіоніки України поза материковими її межами, акумулюючи інтелектуальний потенціал українських діаспорян. Разом з тим, існування такої інституції та її наукова діяльність є культурним феноменом, який репрезентує можливість різновекторних досліджень на прикладі одного регіону, що, разом з тим, актуалізує низку проблематики з історії розвитку вітчизняної культури та мистецтва. Численні видання, що містять багато архівних та фактологічних матеріалів як локального, так і загальнонаціонального значення, слугують цінним джерелом для досліджень культурологічно-мистецького спрямування.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.