ФОРМУВАННЯ КОНСОЛІДОВАНИХ ДОКУМЕНТАЛЬНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ЗАПОВІДНИКА ЗАСОБАМИ ПРОЄКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2021.244716Анотація
Метою роботи є вивчення світового досвіду формування консолідованих музейних, бібліотечних і архівних документально-інформаційних ресурсів, аналіз можливостей та перспектив Шевченківського національного заповідника щодо створення інформативно насиченого соцiокомунiкацiйного представницького онлайн середовища засобами проектної діяльності та визначення поетапності окреслених кроків. Методологія дослідження базується на принципі об’єктивності та використанні комплексу загальнонаукових методів: аналізу, синтезу, методів формальної логіки, аналітичного інтернет-моніторингу та візуалізації результатів дослідження. Наукова новизна роботи. Обґрунтовано перспективи та доцільність формування консолідованої бази даних документально- інформаційних ресурсів Шевченківського національного заповідника як інформативного соціокомунікаційного представницького середовища заповідника у світовому інформаційному просторі, а також окреслено основні підходи та етапи реалізації цього проєкту. Висновки. У результаті проведеного дослідження виявлено, що проєктний підхід до вирішення питання формування єдиної бази документально-інформаційних ресурсів Шевченківського національного заповідника та їх інтеграція до єдиного інформаційного простору є оптимальним для розв’язання окресленої проблеми, що вимагає поетапного рішення та цілком відповідає вимогам часу. Створення інформативно насиченого соцiокомунiкацiйного представницького середовища Шевченківського національного заповідника сприятиме охопленню широкої цільової аудиторії, налагодженню ділової комунікації, входженню в єдиний інформаційний простір як інституції з потужнім документально-інформаційним ресурсним потенціалом привабливим як для вітчизняної, так і для світової спільноти.
Ключові слова: Шевченківський національний заповідник, проєктна діяльність, консолідовані документально-інформаційні ресурси, єдиний інформаційний простір.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Людмила Сокур
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.