ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ ЗДОБУВАЧІВ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2021.244724Анотація
Мета роботи. Висвітлити роль інформаційного забезпечення в наукових дослідженнях, виявити етапи пошуку і збору наукової інформації, визначити її джерела, показати можливості доступу і використання дослідниками всесвітньої мережі інтернет та середовища об’єктів цифрової цивілізації у науково-дослідній роботі здобувачів наукового ступеня доктора філософії. Методологія дослідження полягає в застосуванні загальнонаукових та спеціальних методів дослідження, зокрема, аналізу і синтезу, індукції і дедукції, узагальнення і абстрагування, оглядово-аналітичного, класифікаційного, термінологічного, опису та порівняння, що дало змогу виявити місце і роль інформаційного забезпечення науково-дослідної роботи. Наукова новизна роботи полягає в узагальненні знань про роль інформаційного забезпечення, систематизації джерел та етапів пошуку і збору наукової інформації. Доведено, що ефективність і швидкість пошуку наукової інформації з безмежними можливостями доступу і використання забезпечує глобальна світова мережа інтернет та активне формування середовища об’єктів цифрової цивілізації, насамперед, електронних бібліотек та цифрових архівів. Доведено, що важлива роль у пошуку і дослідженнях структури та динаміки масивів і потоків наукової інформації належить наукометрії, яка здійснюється науковими базами даних, найавторитетнішими з яких є Web of Science i Scopus. Висновки. Наукова інформація збагачує уявлення про наукові комунікації в цілому та забезпечує нові якісні можливості в науково-дослідній роботі. Пошук наукової інформації здійснюється в бібліотеках, через бібліотечно-інформаційні установи, загальнодержавні служби науково-технічної інформації, мережу інтернет, електронні бібліотеки, цифрові архіви. Вміння оперативно знаходити і опрацьовувати потрібну інформацію з теми дослідження з використанням сучасних інформаційних технологій є досить важливим для здобувачів наукового ступеня доктора філософії і відповідальним етапом наукового дослідження.
Ключові слова: інформаційне забезпечення науково-дослідної роботи, аспірантура, підготовка докторів філософії, пошук і збір наукової інформації, мережа інтернет, середовище об’єктів цифрової цивілізації.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Сергій Литвин, Вікторія Добровольська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.