Діяльність українських масмедіа під час російсько-української війни
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2022.263976Анотація
Мета роботи. Дослідження пов’язане з аналізом діяльності українських масмедіа під час російської окупації та висвітленням їхньої ролі в інформаційній боротьбі з початку війни й дотепер. Методологія дослідження включає застосування описового методу, методу аналізу й синтезу для виявлення значущості функціювання масмедіа в суспільстві. Наукова новизна полягає в тому, що в статті з’ясовано основні аспекти діяльності українських масмедіа з початку повномасштабного російського вторгнення на територію нашої держави, закцентовано на зміні їхнього інформаційного контенту, обґрунтовано посилення його патріотичного спрямування, проаналізовано появу нових виражальних засобів, що наповнюють мовну практику медіа актуальним змістом. Висновки. Детальний аналіз діяльності українських медіа під час російської окупації виявив важливість медійної комунікації, яка значно посилилася за цей період, що не тільки уможливлює збільшення інформаційного продукту, а й сприяє зростанню інформованості суспільства загалом. Змінилися тематика й наповнення контенту: головна увага зараз спрямована на інформацію про перебіг воєнних подій, реакцію світової спільноти на них, створення нових форм телевізійного та радіоефіру, публікацію патріотичних творів, зміну в змісті рекламної продукції тощо. Зазначено також модифікації, наявні в українській мові, як реакцію на страшні події сьогодення: перегрупування лексики, поява нових виражальних засобів, закріплення нових мовних норм тощо. Сучасні масмедіа, виконуючи інформаційну та соціальну функції, інтегрують традиційну систему духовних цінностей українського суспільства у світовий інформаційний простір.
Ключові слова: масмедіа, соціальні мережі, інформаційний контент, неологізми, ідіома, обсценна лексика.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Людмила Чередник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.