Електронні інформаційні ресурси бібліотек технічних університетів України: порівняльний аналіз
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2022.266963Анотація
Мета статті полягає в проведенні порівняльного аналізу електронних інформаційних ресурсів, до яких бібліотеки технічних університетів надають доступ користувачам у дистанційному режимі. Методологія дослідження базується на застосуванні загальнонаукових і спеціальних методів пізнання, зокрема аналізу, синтезу, логічного методу, моніторингу та методу візуалізації результатів дослідження. Наукова новизна роботи полягає в розширенні уявлень про сучасні електронні інформаційні ресурси, якими бібліотеки технічних закладів вищої освіти України обслуговують своїх користувачів в умовах пандемії та воєнного стану. Висновки. У статті здійснено порівняльний аналіз електронних інформаційних ресурсів, які надані в дистанційному режимі користувачам бібліотек технічних університетів України під час карантину та воєнного стану. Дослідження дало змогу визначити двох лідерів: наукову бібліотеку Національного університету «Запорізька політехніка» та наукову бібліотеку Національного університету «Чернігівська політехніка», які пропонують своїм користувачам найбільш вичерпний перелік електронних інформаційних ресурсів: електронний каталог, інституційний репозитарій, електронні бібліотеки, власні електронні колекції, інформаційні ресурси у відкритому доступі в інтернеті. Бібліотеки ведуть широку інформаційну діяльність у соціальних мережах Twitter, Instagram, Facebook, підтримують Youtube-канали. Ще однією перевагою в інформаційному обслуговуванні користувачів є те, що працівники створюють тематичні огляди літератури у вигляді презентацій за допомогою вебсервісу Calameo та розміщують їх на вебсайті бібліотек.
Ключові слова: науково-технічна бібліотека, вебсайт, інформаційні ресурси, карантин, воєнний стан, віртуальна виставка, тематичний огляд літератури, електронний каталог, інституційний репозитарій, електронна бібліотека, електронна колекція.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Антоній Ржеуський , Наталія Кунанець , Вікторія Добровольська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.