Концептуальна модель інноваційного медіапростору бібліотеки
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2022.266965Анотація
Мета роботи – побудова концептуальної моделі медіапростору бібліотеки, виявлення структурних і функціональних елементів її предметної галузі та окреслення відношень між ними. Методологія дослідження базується на сукупності загальнонаукових методів: узагальнення, систематизації, прогнозування. У роботі використано семантичний аналіз текстів публікацій та методологію концептуального моделювання для окреслення зв’язків «цифрової» складової медіапростору бібліотеки із соціокультурними функціями бібліотеки, відповідності професійних ресурсів бібліотеки новим компетентнісним вимогам. Наукова новизна полягає у виявленні основних системоутворювальних елементів, які у взаємозв’язку та взаємовпливі формують інноваційний медіапростір сучасної бібліотеки. На їх основі обґрунтовано концептуальну модель інноваційного медіапростору бібліотеки, основними концептами якої визначено цифрові технології, завдання соціально-комунікативної діяльності бібліотеки в цифровому медіапросторі та цифрові компетентності бібліотечного фахівця. Висновки. Концептуальна модель інноваційного медіапростору бібліотек базується на таких концептах: цифрові технології, завдання соціально-комунікативної діяльності бібліотеки в цифровому медіапросторі та цифрові компетентності бібліотечного фахівця. Еволюція функціонування інноваційного медіапростору бібліотеки має відбуватись відповідно до загальних процесів цифровізації суспільства, розвитку бібліотекознавства та бібліотечної справи, актуалізуватись в ІТ-проєктах з упровадження цифрових технологій у бібліотеках та передбачати набуття бібліотечними фахівцями цифрових компетентностей.
Ключові слова: інноваційний медіапростір бібліотеки, концептуальна модель, цифрові технології, соціально-комунікативна діяльність, компетентності бібліотечних фахівців.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Світлана Хрущ
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.