Загальна класифікація документа: пропозиції щодо вдосконалення
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2022.266967Анотація
Мета роботи – оптимізація схеми загальної класифікації документа та продовження дискусії задля розвитку типології документа. Методологія дослідження. Застосування комплексу теоретичних та емпіричних методів загальнонаукового пізнання і спеціальних методик, зокрема аналізу, синтезу, порівняльного й логічного методів, методу візуалізації результатів дослідження та системного й інформаційно-комунікаційного підходів при побудові загальної класифікації документа. Наукова новизна роботи полягає в тому, що в статті на основі загальної класифікації документа, яку запропонувала відома дослідниця проф. Г. Швeцова-Водка, класифікацій провідних фахівців з документознавства та власних наукових розвідок породжено цілу низку пропозицій щодо розв’язання найважливіших проблем типології документа, побудовано розгорнуту класифікаційну схему документа. Висновки. Запропонована блочна схема класифікації документа відображає останні погляди вчених на його природу як соціальнокомунікаційного феномену, на архітектуру блочної класифікаційної схеми та фасети поділу документів за найважливішою ознакою їх класифікації, що створюють певний блок. Дослідження спрямоване на розвиток загальної теорії документа, з урахуванням класифікаційних ознак, які притаманні всім документам, незалежно від їх призначення. У результаті проведеного дослідження уточнені ознаки, за якими варто здійснювати загальну класифікацію документа, назви та послідовність блоків, зміст фасетів і підфасетів, з яких складається загальна багатоаспектна класифікація, характеристики окремих видів документа.
Ключові слова: документознавство, типологія документа, загальна класифікація, напрями дослідження, особливості фіксування інформації.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Юрій Палеха
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.